Co je Český bedekr? Jak se v něm zorientovat?

Internetový server Český bedekr nabízí stovky turistických lokalit a zajímavostí v Plzeňském kraji. Postupně přibudou další kraje. Ještě v roce 2020 nabídneme kompletně zpracovaný Olomoucký kraj a polovinu okresů kraje Ústeckého.

Pod názvem kraje máte na horní liště odkazy na jednotlivé okresy. V případě Plzeňského kraje jde o okresy Domažlice, Klatovy, Plzeň-jih, Plzeň-město, Plzeň-sever, Rokycany a Tachov. Pokud na ně kliknete, objeví se vám charakteristika daného okresu a specialita, kterou vám Český bedekr nabízí jako jediný. Jde o pomůcku k nejčastějšímu způsobu cestování českých rodin. Češi mají v oblibě takzvané motovýlety s pěšími procházkami. V praxi to znamená, že rodina s dětmi sedne do auta a dojede na určité místo, kde se vydá na pěší prohlídku lokality. Po nějakém čase rodina znovu sedne do vozu a vyjede za dalšími zajímavostmi. Pro tento způsob poznávání turistických cílů vám přímo na klíč připravujeme výběr toho nejlepšího, co daný okres nabízí. U každého okresu najdete nejméně dva motovýlety s pěšími procházkami.


U každého okresu se objeví na obrazovce zároveň i erby měst, která v daném okrese leží. Po jejich rozkliknutí se dočtete o mnoha stovkách turistických cílů různých druhů (historických, přírodních, stavebních, technických, rozhlednách, památných stromech a dalších). Každá lokalita je doplněna vlastní autorskou fotografií místa. I tady vám ale Český bedekr ulehčil práci a najdete už sestavený výlet, a to pro pěší či cykloturistiku. U každého se dozvíte důležité informace o jeho fyzické i časové náročnosti.

Nabízíme ale další způsob, jak si vybrat ideální výlet. Pokud při rozhodování spoléháte na vlastní oči, otevřete si stránku Plzeňský kraj. Objeví se galerie nazvaná Nejkrásnější místa Plzeňského kraje. A nemusíme připomínat, že vybrat pouhou stovku fotografií bylo obtížné a téměř nemožné. Nicméně pokud vás nějaké z fotografovaných míst láká natolik, že ho chcete navštívit, není nic jednoduššího. Kliknutím na fotografii se objeví název lokality a budete přímo přesměrování na připravený výlet, na kterém se pak seznámíte osobně s místem, které se vám tak líbilo.


A pokud máte nejraději nabízený seznam připravených výletů, není nic jednoduššího. Pod galerií Nejkrásnější místa Plzeňského kraje tento seznam najdete. Kliknutím na daný výlet se opět dostanete na jeho přesné znění.

Věříme, že Český bedekr bude brzy pro vás nezbytným rádcem, kamarádem, miláčkem a inspirací při všech vašich výletech do přírody. Můžeme vás ubezpečit, že na nových okresech se velmi intenzivně pracuje, ale při rozsahu informací, které Český bedekr zpracovává a nabízí, budeme žádat o trochu trpělivosti. Bavte se, cestujte a poznávejte.

10 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše