Nestyďte se, šáhněte si na něj a určitě se vám splní všechna přání. Plzeň má rozhodně co nabídnout!

Stačí jen málo, zachovat diskrétnost, šáhnout na to správné místo a pak si přát, co hrdlo ráčí. Plzeňský Ošahánek dokáže divy! Má to však jeden háček - Ošahánka si musíte v samotném centru Plzně najít. Místních se na cestu moc neptejte, z pochopitelných důvodů neradi něco prozrazují. Český bedekr vás ale k Ošahánkovi dovede velmi spolehlivě. Prohlédněte si nový webový portál s turistickou tématikou Český bedekr.

Věděli jste, že měla Plzeň nakročeno k tomu, aby se stala lázeňským městem?

Dnes zůstaly po léčebných vodách západočeské metropole už jen nepatrné stopy. Přesto stojí za návštěvu. Stejně jako plzeňské netradiční zahrady, o kterých skoro ani místní nevědí. Jak Meditační, tak Luftova zahrada mají velmi zajímavou historii a mnohokrát stály nad propastí zániku. Obě ale hlavně nabízejí neuvěřitelný klid a odpočinek v krásném prostředí, kde zapomenete na stres a vyčistíte si hlavu.


Milujete, když se můžete dívat na svět trochu z výšky a s nadhledem?

Lepší místo než Plzeň si v tom případě nemůžete ani přát! K pořádnému výhledu můžete využít nejvyšší kostelní věž v České republice. Špička katedrály svatého Bartoloměje dosáhne do výšky 102 metrů a 26 centimetrů. Vyhlídkový ochoz sice není tak vysoko, ale i tak stojí za překonání řady schodů. Pokud ale máte raději větší samotu, stačí využít prstence vyhlídek, který se nachází kolem krajského města. Naskytnou se vám netradiční pohledy na kombinaci velkoměsta a blízké krajiny.


Kdo měl skončit na dně řeky Berounky a koho měla zachránit cesta do Kutné Hory?

Historie je velmi často věc temná a měli bychom se z ní poučit. Jedny z největších zvěrstev byly napáchány v 50. letech 20. století. Tehdejší mocipáni s rudou knížkou rozhodovali o životech všech. Jeden z nich byl i ve vedení plzeňského Městského národního výboru. Víte, koho chtěl Ladislav Čuba navždy poslat na dno řeky Berounky? I o tom se dozvíte v Českém bedekru.


Český bedekr

to je nový turistický portál, který nabízí stovky zajímavých lokalit. Český bedekr má přímo pro vás připravené kompletní výlety, nic nemusíte hledat. A je jedno, zda jedete autem, na kole či jdete pěšky! Zatím stovky popsaných zajímavých míst v Plzeňském kraji. Ještě letos bude přidaný celý Olomoucký kraj a polovina kraje Ústeckého.


Český bedekr váš miláček na cestách

10 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše