Pozor na oltář! Váží čtyři tuny a je celý ze skla! Víte, kde v okrese Klatovy takový oltář najdete?

V kostele svatého Vintíře v Dobré Vodě. Tento kostel byl ještě v 80. letech 20. století ve zdevastované podobě a hrozil mu demoliční výměr. Jenže se sametovou revolucí přišla záchrana a obrovské odhodlání místních lidí, kteří vdechli kostelu nový život. A sklářská výtvarnice Vladimíra Tesařová vytvořila pro svatostánek oltář ze skla, stejně jako skleněnou křížovou cestu, ale i další vnitřní vybavení. Když vstoupíte dovnitř, připadáte si jako ve skleněném království. Jedná se o zážitek, který si nesmíte nechat uniknout. A navíc jedná se o jediný kostel na světě, který je zasvěcen právě svatému Vintíři.

Kde najdeme nejmenší studánku na světě?

Je skutečně velká tak, že do ní sotva strčíme jeden prst. Přesto ji odborníci prozkoumali a zjistili, že se skutečně jedná o vodní zdroj, který nikdy nevyschne a který je vždy plný vody i v největším suchu. Podle pověsti studánku vytvořila Panna Marie, když se tu zjevila jednomu muži a na důkaz své existence obtiskla prst do skály, ze které začala prýštit voda. Český bedekr pro vás připravil výlet, který vás za nejmenší studánkou na světě dovede.


Gotická bazilika na kterou všichni 700 let zapomněli

Naprosto unikátní kostel svatého Mikuláše najdete na okraji města Kašperské Hory. Jedná se o kostel, který nechali postavit místní horníci jako příslib šťastného návratu z podzemí. V průběhu let se na stavbu zapomnělo, a tak se jí nedotkly žádné přestavby. Kostel zůstal v prosté gotické podobě s unikátním dřevěným malovaným stropem, nástěnnými freskami ze 14. století a s originálními umrlčími prkny, která už jsou téměř jediná původní na celé Šumavě.


Povydří je pokladem české strany Šumavy

Každý by měl alespoň jednou za život údolí této řeky navštívit. Víte proč dělala Vydra hospodářům na tváři hluboké vrásky? A dokázali byste říct, kde řeka Vydra pramení a do jaké řeky se vlévá? A dokážete odhadnout, jak je dlouhá? A proč na své pouti ještě o velkou část vody přijde? Uvidíte, že odpovědi jsou mnohdy velmi překvapivé. Jak znějí, to zjistíte, když si prohlédnete nový turistický portál Český bedekr. Tam je pro vás připraven i výlet, který vás přesně provede nejkrásnějšími místy kolem řeky Vydry.


Český bedekr

to je nový turistický portál, který nabízí stovky zajímavých lokalit. Český bedekr má přímo pro vás připravené kompletní výlety, nic nemusíte hledat. A je jedno, zda jedete autem, na kole či jdete pěšky! Zatím stovky popsaných zajímavých míst v Plzeňském kraji. Ještě letos bude přidaný celý Olomoucký kraj a polovina kraje Ústeckého.

Český bedekr váš miláček na cestách

0 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše