Vaši lásku neuhlídá ani detektiv? Vydejte se s Českým bedekrem za Pramenem lásky a jste bez starostí

Že se pije v Konstantinových Lázních Prusíkův pramen, to ví skoro každý. Ovšem, že v těsné blízkosti lázeňského střediska najdete Pramen lásky, tak to vám v lázeňském domě nepoví. Když se z něj prý napijete, láska vás už do konce života neopustí! Český bedekr zjistil, kde pramen vyvěrá a připravil k němu speciální výlet. A jako bonus jsme objevili v okrese Tachov ještě Studánku lásky. Takže rok 2020 bude asi rokem zapálených lýtek!

Hulvátství, které přečkalo staletí. Možná to byl nejapný žertík kolegy zedníka, možná jen nechtěný dotek. Dnes se už asi nedozvíme, kdo a hlavně proč v době renesance obtiskl do kaple na zámku v Boru do čerstvé omítky obě své dlaně. I když byla nechtěná ozdoba brzy odhalena, nikdo nenašel čas ani vůli otisky odstranit. A nikdo to neudělal ani v dalších stoletích. A tak zatímco se páni na zámku v Boru střídali a na jejich jména se postupně zapomínalo, tak otisky tajemného člověka vydržely v omítce kaple dodnes.


Katedrála v Kladrubech je českou i světovou rekordmankou. Chrám s netradičním zasvěcením Nanebevzetí Panny Marie, Wolfgangu a Benediktovi je největší barokněgotickou katedrálou světa. Pochopitelně je i největší českou barokněgotickou stavbou. Český bedekr ale zjistil, že se jedná rozlohou o třetí největší katedrálu v České republice. Navíc kladrubský chrám je druhou nejdelší kostelní stavbou u nás. K nepřekonání byl jenom pražský Chrám svatého Víta, Vojtěcha a Václava.


Tajemné město Karlín. V Tachově žije 13 tisíc obyvatel. Víte ale, že před sto lety existovalo mezi Českým a Slavkovským lesem město, kde tehdy žilo o tři tisíce lidí víc, než v dnešním Tachově? Město disponovalo vlastní nemocnicí, fabrikami, dílnami, nádražím. Dnes z tehdy největšího města oblasti zbyl jen jeden jediný křížek na zničeném hřbitově. Kam se Karlín poděl a co bylo příčinou jeho zániku? Odpovědi hledejte na novém turistickém webu Český bedekr.


Český bedekr

to je nový turistický portál, který nabízí stovky zajímavých lokalit. Český bedekr má přímo pro vás připravené kompletní výlety, nic nemusíte hledat. A je jedno, zda jedete autem, na kole či jdete pěšky! Zatím stovky popsaných zajímavých míst v Plzeňském kraji. Ještě letos bude přidaný celý Olomoucký kraj a polovina kraje Ústeckého.


Český bedekr váš miláček na cestách

3 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše